• אהבתם? שתפו!

NLP משמש להתפתחות אישית וגם להצלחה בעסקים. זהו תרגול של הבנה כיצד לארגן את החשיבה של בני אדם, אבל לא רק את החשיבה אלא גם את הרגש, השפה וההתנהגות על מנת להפיק את המרב, על מנת להשיג את התוצאות אותן הם מבקשים לעצמם. זוהי מתודולוגיה למודל של מיומנויות שהושגה על ידי גאונים.

מידע חשוב על NLP

אלמנט אחד מרכזי של NLP הוא שאנו יוצרים מפות ייחודיות משלנו, מפות נפשיות ופנימיות של העולם הפרטי שלנו ושל החוויות הסובייקטיביות אותן אנו חווים, כך בדיוק אנו תופסים את המציאות ומסננים אותה באמצעות חמשת החושים שלנו.

שיטת NLP גורס כי לכל אדם דרך ייחודית לעבד את הסובב אותו, דרך סובייקטיבית משלו. אנו קולטים תמונות וצלילים, מודעות, תחושות פנימיות, טעמים וריחות תוך כדי סינון של המוח ( הנוירו).

ויש את הפן הלשוני, אחרי הנוירו הקשור למוח. אנו למעשה מעניקים משמעות אישית וסובייקטיבית למידע אותו אנו מקבלים מהעולם החיצון.

זוהי מפת נפש הנראית מפה לשונית, גם כאן אנו מסתמכים על כל החושים שלנו. לכל אלה יש ייצוג וורבאלי. וישנה עוד מפה מלבד זו הלשונית ומלבד הנוירו זוהי מפת התכנות. זוהי תגובה התנהגותית המתרחשת כתוצאה מתהליכי סינן נוירולוגי.

מקורות NLP

המקורות הומצאו עוד בשנות ה- 70 של המאה שעברה כאשר פרופסור מאוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז, ג'ון גרינדר, התחבר עם ריצ'רד בנדלר. שניהם התאפיינו במצוינות אנושית, אותה הם רצו להנחיל גם לאחרים. המצוינות האנושית שלהם הייתה עבורם מודל דפוסי התנהגות של אנשים גאונים.

בשנת 1975 הגו השניים הנ"ל שני מודלים של NLP, והתורה שלהם התפשטה במהירות הבזק. אנשים הקשורים לתקשורות והתנהגות בני אדם, ביקשו ללמוד כיצד להגיע במהירות האפשרית לתוצאות מדהימות, וזאת כאשר עושים עבודת שינוי אצל אנשים, גם בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים.

מפתחי NLP התחילו לחלוק את הידע הרב שלהם עם אנשים אחרים, וכיום תוכלו למצוא לא מעט ספרים העוסקים בנושא NLP, או ללמוד את הנושא בקורסים, על ידי מרצים מקצועיים. ניתן ליישם NLP על יחידים, קבוצות וחברות, השיטה מסייעת רבות לעסקים על מנת לייעל את העסק ואפילו להגביר את התפוקה.

יתרונות

שיטת NLP יש לה יתרונות מרובים, ניתן לעזור לאנשים להיות יותר אפקטיביים ויעילים בתחום הנבחר שלהם.ניתן ליישם את השיטה במגוון דרכים ומישורים, כמו חינוך, בניית צוות, מכירות, שיווק, פיתוח אישי, מנהיגות ואימון.

זוהי גם שיטה מעולה למורים והורים על מנת שההתנהגות וההתנהלות של הילדים, תהיה טובה וחיובית יותר. כל שנה מוכשרים אלפים של מאמני NLP על מנת לשפר ולייעל את דרכי החברה האנושית, ועל מנת לאמץ את דפוסי התנהלות של גאונים.

כאמור, אם הדברים נוגעים לליבכם, מומלץ לרכוש ספרים העוסקים בתחום, או ללמוד את הנושא בקורס המיועד לכך.