• אהבתם? שתפו!

דובר כל כך הרבה בשנים האחרונות על ההתחממות הגלובלית ועל החור באוזון, כמו כן דובר כל כך הרבה גם על קרני השמש המסוכנות ועל סרטן העור, שקצת קשה להבין איך לא כל איש ואישה הולכים בשמש עם הגנה מרבית מפניה. ההגנה מתחילה דבר ראשון במודעות, ומודעות ישנה, אבל, בדיוק כמו עם הסיגריות שעל נזקיהן כבר שמענו המון, עדיין הרבה אנשים בוחרים להתעלם עד שזה מגיע למצב בלתי הפיך. אני מעדיף שלא להתרכז בפן הפסיכולוגי, למרות שהוא הפן המרכזי כאן, אנשים לא שמים כובע כי זה לא תמיד נוח או יפה לדעתם ומהפחד מה יגידו עליהם, פחד שהוא גדול יותר מהפחד מהמוות, אלא להתרכז בפן של מה ההגנה הכי טובה מפני אותן קרני אולטרה סגול וגם שאותה ההגנה תהיה יפה ואיכותית ושלא נתבייש בה. אז מלבד קרם ההגנה אני ממליץ על לבישת כובעים לנשים ועדיף פה שעה אחת קודם. ועוד לפני שדיברנו על איכות ומסנני קרינה שתדעו שכל כיסוי הוא טוב, גם הפשוט ביותר כי גם אם הכובע אינו מסנן קרינה באופן מושלם הוא כן מסננן חלקית והוא כן מונע התייבשות. ישנם המון סוגי כובעים לנשים אבל יש מספר מסוים של כובעים שאותם הכי מומלץ ללבוש כדי להגן על עצמכן אבל גם להם יש גיוון, כי יש כאלו שיתאימו יותר לטיול בשטח ויש כאלו שיתאימו יותר להליכה לבריכה. יש כאלו שיתאימו יותר לאירוע מכובד ויש כאלו שיתאימו לחופשה באיטליה.

אז על איזה כובעים אני מדבר?

    כובע רחב שוליים – הכי קל ללכת עם כובע בייסבול וכובעי מצחיה רגילים, ואנחנו כבר לא בשנות ה- 60 ויש סיכון גדול שתראו כמו מתלהבי כובעים כאלה אבל מבחינת הגנה על העור זה הכובע שמספק את המיטב! שוליים רחבים בצדדים או סביב כל הכובע ויש לכם צל על הפנים והעורף. היום הכובעים העגולים מהלבד והכובעים לנשים מהקש עם סרט מעוצב הם להיט ולכן אנחנו הגברים הם אלו שנמצאים כאן יותר בבעיה כי יש לנו פחות כובעים רחבי שוליים כאופנה יום יומית. יש את כובעי הפנמה והכובעים של הבוקרים אבל יש בהם את הסיכון של המתלהב כובעים ולכן פשוט אמליץ ואומר: לכו על זה ותתנסו! עד שתתרגלו למראה שלכם עם כובע רחב שוליים ולבסוף תזכו גם בתוספת משמעותית לתלבושות שלכם וגם להגנה מעולה מהשמש.כובעים מבד המתקפלים לתיק – כובעים מכותנה או קש איכותי ורך, קש קלוע, או בד כמו של הכובעי קנגול. יש כובעים עם שוליים קצרים יש כובעי מצחיה ויש כובעים עם שוליים גדולים אשר המשותף לכל אלו היא יכולת להתקפל מבלי להיהרס לתוך התיק.כובעי פנמה ומגבעות – כובעי פנמה שמיוצרים בעבודת יד באקוודור והמגבעות שהיו נפוצות מאוד בשנות ה-20 וה-60. יש גם כובעים איכותיים המיוצרים במכונות בסין והם בדרך כלל יותר מקובלים בגלל המחיר הנוח.כובעי מצחיה – הכובעים הנפוצים ביותר הם אלו עם המצחיה והם מגיעים בשלל ענק של צורות ואיכויות.

ההמלצה שלנו לכובעים לנשים

 

ההמלצה שלנו היא ללכת עם הכובע שהכי נוח לכן, הן מבחינת מראה והן מבחינת נוחות. בסופו של דבר זה גם תלוי במידת ההשקעה הכספית שלכם. כובעים לנשים עם הגנה מקסימלית יעלו פי 4 לפחות מאשר כובע אחר. מצד שני גם כובע "רגיל" יכול להיות מאוד מאוד איכותי ולתת לכם הגנה במחיר שפוי. (במידה ואתם רוצים את הכובע רק לטיול ולא חולי כובעים המוכנים להשקיע בהם מאות שקלים).

תהנו!