• אהבתם? שתפו!

תחום הרפואה מחולק למספר התמחויות, כאשר אחת מהן היא רפואת אף, אוזן וגרון. מרפאות אף אוזן גרון עוסקות בטיפול בבעיות בשלושת האיברים הללו, וניתן להיעזר בהן גם במצבים של מחלות אקוטיות- כלומר מחלה חריפה, פתאומית וזמנית-  כמו גם במצבים כרוניים, המחייבים טיפול מיוחד ולעיתים גם ניתוחים כירורגיים. במרפאת אף אוזן גרון עובדים רופאים שעברו הכשרה מיוחדת לתחום זה, והם עוסקים בסיוע, אבחון ומתן פתרון לבעיות בריאות הנוגעות לאזורי הגוף האלו.

רופא אף אוזן גרון

רופאים המעוניינים להתמחות בתחום צריכים, ראשית כל, לסיים את לימודי הרפואה שלהם ואת ההתמחות המקצועית, ורק אחר כך יוכלו להתחיל את מסלול ההתמחות באף, אוזן וגרון, אשר אורך כחמש וחצי שנים. במקרים מסוימים של הופעת מחלה, המטופל יפנה ראשית כל אל רופא המשפחה שלו למתן תרופה וסיוע, ורק במידה והבעיה מחמירה- רק אז ייגש למרפאת אף אוזן גרון.

במקרים אחרים, ברור מראש כי קיים צורך לפנות לרופא אא"ג מומחה, כמו למשל במקרים של שקד שלישי מוגדל אצל ילדים, מצב המחייב ניתוח כירורגי בכדי לטפל בו, ולשפר את איכות החיים של הילד.

בעיות רפואיות נפוצות שניתן לטפל בהן במרפאה

רופאים במרפאות אף אוזן גרון יטפלו במגוון בעיות, הנוצרות סביב פעילות לא תקינה של איברים אלה:

סינוסיטיס

   – הצטברות של ריר דלקתי באזורי הסינוס, הגורמים לחום, לכאבים ולעיתים אף בעיות בנשימה.

הפסקות נשימה כרוניות

   – העלולות לפגום משמעותית באיכות השינה של המטופל. פעמים רבות מדובר בהגדלה של השקד השלישי, ואז

רופא אף אוזן גרון

   ימליץ על ניתוח להסרה שלו. ניתוח זה נפוץ מאוד אצל ילדים סביב גילאי שלוש עד ארבע.

נחירות והתעוררות פעמים רבות במהלך הלילה-

   מה שמפריע להתפתחות תקינה של הגוף ועלול לעכב גדילה. לעיתים מדובר בפוליפים, שרופא אא"ג יסיר בניתוח. הסרה של פוליפים עשויה לשפר את אופן הדיבור של המטופל, ואף להשיב לו את התפקוד המלא של חוש הטעם והריח שלו.

דלקות אוזניים חוזרות ונשנות

  – רופא אא"ג יכול לטפל בצורה מיטבית בנושא זה, ובמיוחד כאשר הטיפול אצל רופא המשפחה לא סייע מספיק. במרפאת אף אוזן גרון ניתן יהיה לבצע טיפול של שאיבת נוזלים ושעווה מן האוזן, ובמקרים חמורים-להמליץ על הליך כירורגי של ניתוח "כפתורים".

לסיכום, במרפאה המתמחה בבעיות אף אוזן גרון, ניתן יהיה לקבל את המענה המקצועי והטוב ביותר, למגוון בעיות ולמתן פתרונות וסיוע, העשוי לשנות לטובה מקצה לקצה את איכות חייו של המטופל. בעיות שונות ניתנות לאבחון ופתרון, החל מבעיות בנשימה הנובעות מפגיעה בסינוסים, הפסקות נשימה בשינה, נחירות, דלקות אוזניים שחוזרות שוב ושוב, דלקות גרון ועוד. טיפולים שונים יכולים להתבצע באופן מותאם לגיל החולה, יהיה זה ילד או מבוגר, כאשר טיפולים כירורגיים בקרב ילדים בדרך כלל בהרדמה מלאה.

בכל בעיה או חשש לבעיה בנושא אף-אוזן-גרון, נמליץ לחפש מרפאה של רופא מומחה בתחום ולגשת. לא כדאי להזניח והכי חשוב זה רק הבריאות!