• אהבתם? שתפו!

בעולם שלנו יש הרבה דברים שאינם וודאיים, למשל מה נהיה שנהיה גדולים, איך להתחיל עם הנערה בבית הספר ועוד הרבה דברים אחרים שהוודאות בספק לגביהם. אולם למרבה הצער ישנו דבר אחד וודאי בהחלט והוא שבזמן מסוים וללא הודעה מראש אנו ניקלע למצב חירום. מצב חירום יכול להיות תאונה, אדם שנפגע או חולה או כל מצב שבו אנו פוגשים או נתקלים בסיטואציה שקשורה למצב בו אדם יכול לאבד את חייו או להפוך לנכה. על מנת להקטין את הסיכוי להחמרת מצבי חירום אלו מומלץ שנעבור קורס עזרה ראשונה. קורס עזרה ראשונה הינו קורס שמקנה לנו את הידע ולו הבסיסי ביותר שבעזרתו אנחנו יכולים לתת מענה למקרה שאנו נתקלים בו. קורס עזרה ראשונה מתחלק לקטגוריות שונות ובהתאמה לתחום המיועד לו אולם קורס עזרה ראשונה הבסיסי ביותר הינו קורס בן 4 שעות והוא זה שמומלץ לכולם.

למי מיועד קורס עזרה ראשונה?

ראשית חשוב לציין כי קורס עזרה ראשונה יכול להיות ההבדל בין אדם שמאבד את חייו בגלל חנק או את רגלו בשל פציעה לבין אדם חי או בעל פציעה קלה. קורס עזרה ראשונה מיועד לכל אחד ללא הגבלה כלל. למעשה כל אדם שרוצה להרחיב את הידע שלו ולהיות בעל אמצעים ויכולת לתת מענה במצב חירום. יחד עם זאת קורס עזרה ראשונה הוא קורס שנלמד בהתאם לסוג האוכלוסייה שצריך את הקורס. הכוונה היא שיש אוכלוסיות יעד שונות כגון גננות, שוטרים או מורים שלכל אחד מהם יש קורס עזרה ראשונה ייעוד, ההבדלים בין קורס עזרה ראשונה אחד לשני הוא בחומר הנלמד ובכמות השעות שנלמדות. לדוגמה קורס עזרה ראשונה בן 44 שעות שמיועד לעובדי הוראה מכיל הרבה יותר חומר לימודי ומקיף הרבה יותר נושאים מאשר קורס עזרה ראשונה שמיועד לגננות בן 8 שעות. לכן ראשית כל קורס עזרה ראשונה בסיסי מיועד לכל אחד וגם קורסים מורחבים יותר ניתנים ללמידה עבור כל אדם אולם במגזר העסקי לכל תחום מקצועי יש ייעוד ללמידה של קורס עזרה ראשונה שרלוונטי אליו. מקצועות רבים דורשים קורס עזרה ראשונה ספציפי.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה בסיסי הינו בן 4 שעות וכולל את היסודות הבסיסיים שבעזרתם נוכל לתת מענה במצב חירום. קורס עזרה ראשונה בסיסי זה הינו בן 4 שעות ואורך פגישה אחת. הנושאים שנלמדים בקורס זה כוללים את המבוא לטיפול באדם מחוסר הכרה, ביצוע החייאה בסיסית באדם בוגר, חשוב לציין כי החייה בילדים והחייאה בתינוקות חייבת לימוד מיוחד עם דגשים שונים. בקורס עזרה ראשונה בסיסי גם מתרגלים ביצוע החייאה, התנהלות במקרה של חנק או איבוד נשימה וטיפול בכוויות. מומלץ לעבור לפחות קורס עזרה ראשונה בסיסי על מנת שתהיה לנו היכולת לתת מענה במצב חירום שניתקל בו.