• אהבתם? שתפו!

בתור אחד שאוהב לעשות טיולים, בין אם הם טיולים רגליים או טיולי שטח עם ג'יפים למדתי להבין עד כמה באמת חשוב שיהיה איתנו כמעט בכל מקום תיק עזרה ראשונה. ככל שנקפיד להיות עם תיק עזרה ראשונה בקרבינו הסיכוי לתת מענה לאדם פצוע, חבול או אפילו סתם מישהו עם כאבי ראש יכול לעשות את ההבדל המשמעותי בין טיול מהנה וטיול זוועה. יחד עם זאת לא בהכרח כל אחד יודע כיצד להשתמש עם תיק עזרה ראשונה ובמה שנמצא בתוך התיק אולם מספיק שיהיה בקרבתכם אפילו אדם אחד בעל ידע להשתמש בו זה די והותר.

סוגים שונים של תיק עזרה ראשונה בהתאמה לסוג השימוש והידע

תיק עזרה ראשונה מכיל ציוד שבעזרתו ניתן לתת מענה לאדם פצוע או חבול. תכולת התיק משתנה בין תיק לתיק וההבדל בין תיק עזרה ראשונה אחד לשני ניכר בתכולה שלו. על כן בבואכם לרכוש תיק עזרה ראשונה חשוב לציין ראשית כל את רמת הידע שלכם במתן עזרה ראשונה ואת הייעוד של התיק עצמו, חשוב לציין כי תיק שמיועד לבית פרטי אינו דומה בתכולתו לתיק שמיועד לתת מענה במצב חירום במקום ציבורי. מבין כל הדברים הנוספים מאוד מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה בסיסי על מנת שיהיה לכם ידע בעת הצורך, בקורס לומדים להתמודד עם בעיות חירום של חולים, נפגעים ופצועים. תכולת תיק עזרה ראשונה מכיל ציוד ואביזרים שיעזרו לנו לתת את המענה בעת הצורך.

תכולת תיק עזרה ראשונה

תכולת תיק עזרה ראשונה כפי שציינו משתנה מתיק לתיק בהתאם לייעוד שלו. אולם ציוד הבסיס הינו אחיד לכל התיקים וכולל בין היתר את:

תחבושות – גדלים שונים של תחבושות שמיועדות לחבישת פצעים, התחבושות הן תחבושות בד

אגד דביק – סרט הדבקה שבעזרתו ניתן לסגור חבישות ולקבען.

משחות – בין המשחות השונות נמצא פולידין, וזלין,

כדורים – כדורים מאוד שנויים במחלוקת מכיוון שיש כדוקים שמחייבים מרשם רופא אולם כדורים להורדת חום ולהורדת כאבים כגון אקמול יכולים לתת מענה הולם בעת הצורך

חסם עורקים – אלמנט בסיסי בנמצא בתוך תיק עזרה ראשונה ומהוות את הפתרון המידי במקרה של חתכים, הכשות נחש וכל מקרה בו נצטרך לעצור את הדם.

פנס ראש – פנס ראש עם סוללות גיבוי למקרים בהם יהיה חושך או שהראות לקוייה ברגע שתצטרכו לתת עזרה.

טוש / מרקר – תיק עזרה ראשונה מכיל מכשירי כתיבה אולם מרקר מאפשר לנו לסמן את הפצוע על מנת שהמטפל הבא יהיה מודע לאבחון, לשעת האבחון וכדומה.

בנוסף ציוד כמו מספריים, סכין חיתוך, פלסטרים מסיכות הנשמה גם הם נכללים בציוד הבסיס שקיים בתוך תציק עזרה ראשונה.

תיק תואם – כפי שציינו תיק עזרה ראשונה שונה אחד מרעהו בתכולה שלו, השוני בא לידי ביטוי גם במי שעתיד להשתמש בתיק הזה וברמת הידע שלו.

מומלץ להתייעץ עלך בעל מקצוע מיומן או עם נציג שירותי הצלה לגבי תיק עזרה ראשונה מומלץ עבורכם.

כותב המאמר אינו רופא והמידע המובא כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לטיפול רפואי.