• אהבתם? שתפו!

שלום רב.

טיפול ושמירה על דלתות זכוכית

במאמר זה אכתוב לכם על דלתות זכוכית, הטיפול בהן, וכיצד לשמור על הציוד בבניין או בעסק בצורה יעילה אשר תעניק לכם שקט נפשי ויעילות רבה של המוצרים בהם אתם משתמשים בכל יום ויום.

דלתות זכוכית הפכו בשנים האחרונות נפוצות במגוון מקומות רחב, כגון: בתי עסק, בנייני מגורים, בנייני משרדים ומשרדים ועוד.

-הבעיה המרכזית בדלתות זכוכית היא עדינותה של הדלת לעומת אחיותיה דלתות הפח, העץ ועוד.
-הדלת, למעשה, בגלל העלות היקרה של חלקי החילוף המותקנים על הדלת חייבת להישמר ככל הניתן.
ראשית, בגלל שהאפשרות שהדלת תישבר בזמן השימוש בה, הוא מציאותי וקיים.

בעיות נפוצות ונורות אדומות בדלתות זכוכית:

    ברגע שהדלת החלה להיטרק במהרה ואינכם יכולים לכוונה בעצמכם, העזרו במנעולן או איש מקצוע מענף הזכוכיות. שתי בעיות עלולת להיגרם במידה ולא תכוונו את הדלת. ראשית: היא עלולה להיטרק בחוזקה ולהישבר או לפגוע באצבעותיו של משתמש בדלת בעת סגירתה. מחזיר דלת ניתן לכיוון מהירות הטריקה של הדלת. ישנם דלתות אשר מחזיר הדלת אף מאפשר לנו להחליט עד לאן תפתח הדלת.ברגע שהדלת החלה לשפשף את הרצפה או את אחד מצידי הדלת, עלינו לכוון את מיקומה של הדלת שוב, לפני שהיא תפגע במשהו בעוצמה ותישבר. כל עיכוב בתקלה מסוגה של זאת עלול לגרום לעוד נזק ולבסוף לסיכון מיותר ועלות גבוהה יותר של תיקון וחבל.התנהגות נפוצה אצל הרבה בעלי חנויות ומשרדים, הנועלים את דלת הזכוכית באמצעות מערכת נעילה המותקנת על הדלת, מתחילה לקרות כשהדלת אינה מכוונת ואין אפשרות לנעול אותה, כיוון שהבריח אינו נמצא באותו הגובה כמו הבית אליו הוא אמור להיכנס. ואז, במקום לקרוא למנעולן לתיקון וכיוון הדלת, מרימים או מזיזים את הדלת בחוזקה ואז נועלים. פעולה זו יוצרת לחץ על כל החלקים המחזיקים את הדלת ולמעשה עלולים לגרום לנזק כבד הרבה יותר.

כיצד עלינו לטפל בדלת כהלכה?

ראשית, עלינו לטפל בכל בעיה הקוראת בדלת באופן מיידי. אחרת הנזק עלול להפוך למשמעותי יותר והעלות לתיקונו תגדל וחבל. בלי קשר, זיכרו תמיד שדלת זכוכית היא לא דלת רגילה והיא עלולה להישבר ולפצוע משתמשים!!!

שנית. אחת הבעיות הנפוצות ביותר בדלתות זכוכית היא חוסר תיפקודו של מחזיר הדלת הריצפתי, אשר למעשה הוא הבסיס לדלת, הוא מתפקד כציר תחתון לדלת, ניתן להגביה איתו את הדלת, לשנות את מיקומה של הדלת ובודאי את מהירות סגירתה של הדלת.

מדוע מפסיק לתפקד מחזיר הדלת הרצפתי?

חדירה של מים לתוך הבור של מחזיר הדלת הרצפתי.
ברגע בו מתחיל להחליד מחזיר הדלת, זה עניין של זמן עד שיפסיק לעבוד ולהתחיל ליצור בעיות לרב.
– בשלב ראשון יש להפסיק לשטוף בקרבת המחזיר דלת הרצפתי. נזהה אותו ואת מיקומו לפי מכסה הנירוסטה אשר מכסה אותו ונמצא בחלקה האחורי הדלת.
– בשלב השני, יש לבצע זאת בעצמך או באמצעות איש מקצוע – יש לפתוח את מכסה הנירוסטה הנמצא מעל המחזיר ולמלא את הבור בתוכו יושב המחזיר עד לחלקו העליון ממש בגריז. פעולה זו דוחה את המים ככל הניתן ומאריכה את חיי המחזיר משמעותית.

טיפים נוספים
רשת האינטרנט מציעה מידע רב על טיפול בדלתות זכוכית וטיפים להארכת ושמירת המוצר תקין