• אהבתם? שתפו!

נחסוך לכם – כן. כדאי לכם לרשום מיקוד על חבילות שאתם קונים / מזמינים כי כך הסיכויים לקבלת החבילות שלכם גבוהים יותר. אמנם נכון, לא מדובר על אחוזים גבוהים במיוחד אבל המיקוד, שמשמש כתעודת זהות של הבניין שבו אתם גרים, יכול להיות חשוב ביותר במידה ויש איזושהי בעיה בכתובת שהזנתם. ייתכן וטעיתם במספר הבית או ברחוב, אם אם במקרה תירגמתם את הכתובת שלכם לאנגלית אם הזמנתם מחו"ל, שכאן עולות מספר הטעויות שניתן לעשות, מיקוד יסגור לכם את הפינה. המיקוד בעצם משמש את הדואר לדעת בדיוק היכן אתם גרים גם אם לא כתבתם בכלל את הכתובת שלכם – עיר, שם רחוב ומספר בית גם אם בטעות רשמתם רק שם ושם משפחה ומיקוד בלבד.

אני אשדודי – עיר גדולה, עד כמה זה נוראי אם אני לא רושם מיקוד?

בלי קשר לזה, החבילות ממויינות מהר יותר לפי דואר ישראל אם יש עליהם מיקוד – בייחוד באשדוד אשר החלוקה בה הינה ל-18 רובעים שונים, פעמים רבות עם שמות רחובות שיכולים להיות דומים לכן אם אתם מכניסים מיקוד אשדוד –  המיקוד עצמו יכול להיות מזוהה אוטומטית על ידי מכונות שנבנו לשם כך ולהיות ממוען בהקדם אל עבר מחסן אזור החלוקה שלכם. זה חוסך בדרך כלל את האפשרות שבה יד אדם תהיה מעורבת בניתוב החבילה שלכם מה שסביר להניח חוסך לכם ואנחנו לא חושבים שאנחנו מגזימים, אפילו כמה ימים…

ההמתנה, הבדיקה והניתוב יכולים לקחת זמן יקר ואם יש סיכוי שאתם רוצים לקבל את החבילה שבלכ מקרה חיכיתם לה זמן לא מעט, כנראה קרוב לחודש.

מיקוד, כיצד לאתר את המיקוד שלי?

יש מעטים בינינו שזוכרים את המיקוד (מאז שהוא כבר ל 5 ספרות זה יותר מסובך) ואלו מכם שלא זוכרים, יכולים לבצע את האיתור בקלות יתרה . כנסו למנוע החיפוש גוגל ובשדה החיפוש תקלידו את המונח "איתור מיקוד" או "מיקוד" וכדומה (אין צורך במרכאות) ותלחצו אנטר ואתם תגיעו לעמוד ובו תוצאות חיפוש למונח שביקשתם למצוא. לחיצה על אחת מהתוצאות הראשונות יביאו אתכם לדף אינטרנט בו תתבקשו להזין פרטים של עיר, שם רחוב ומספר בית. אחרי שתזינו אותם, סיימתם. פשוט תלחצו אישור והמיקוד שלכם יופיע. אנחנו ממליצים תמיד לשמור אותו בצד ואולי גם לזכור אותו אך היום בעידן של האינטרנט והסמארטפונים לא כל כך קשה למצוא אותו במהירות וביעילות.

הטרנד החדש – מיקוד חובה!

כיום גם חברות שמזמינים דרכם מוצרים, בין אם מהארץ ובין אם מחו"ל כבר מחייבות להזין מיקוד, בשונה מהעבר שלא הייתם נדרשים לכך כצעד חובה. כיום הם הבינו שאם הלקוח מזין מיקוד, הסיכויים שלו לקבלת החבילה גדלים. אמנם לא משמעותית אך מי מאיתנו לא היה מבצע פעולה שדורשת ממנו כמעט אפס משאבים בשביל להגדיל סיכויים לקבל משהו שרוצים.

בכל מקרה, אנו מאמינים שעניין המיקוד הוא לא דבר של מה בכך שצריך לזרוק מאחורי הגב אלא באמת להקפיד לרשום אותו, בעיקר בשבילכם.

אז פעם הבאה שאתם מבצעים הזמנה, אל תשכחו להזין מיקוד.